Pubg Rank Sistemi

Oyuncu Semti

Oyuncu Semti
Katılım
31 Eki 2023
Mesajlar
100
Tepki
2
Puan
18
pubg screen.jpg


PUBG Rank Sistemi

Merhabalar, bu konuda sıralama sistemine etkisi yüksek olması olası olan bazı faktörlerden bahsettim. Dilediğiniz bilgiyi edinme umudu ile...
PUBG oyun sonu sıralamanızın neye göre olduğunu merak etmişsinizdir.
Bazı faktörlerden bahsedeceğim.
Oyun içinde gerçekleşen tüm başarılarınız mantık olarak size puan olarak geri döner. Peki, neye göre puan kazanırız?

Ek bilgi:
PUBG ''ELO'' sıralama sistemine sahiptir. Bu demek oluyor ki görünürde bir sıralama sistemi yoktur, bu gizlidir. Bir oyun kazandığınızda veya kaybettiğinizde sistem sıralamanızı eşit becerilere sahip olan bir oyuncuyla uyumlu bir şekilde değiştirir. Sistemin amacı tüm oyunculara adaletli eşleşmeler sağlamaktır. Diğer rakiplere karşı başarılarınızı adalet ile değerlendirebilmek için herkesi tek bir düzlem içinde kıyaslar.
Uzun lafın kısası, PUBG oyuncuların becerilerini kıyaslayıp sıralamak için gizli bir hesaplama sistemi kullanır. Gizli dediğimiz herkesten saklanan bir şey anlamında değil tabii ki.

Faktörlerden bahsetmem daha yardımcı olacaktır.
''Tahmini'' Faktörler:
1-
İlk faktör pek tahmini değil aslında. Bu kesinlikle sıralama sisteminde önemli bir etken. Öldürme sayınız. ''ELO'' sistemi için ne kadar çok öldürme o kadar çok puan diyebiliriz.

2- Öncelikle belirtmeliyim ki bu faktör kesin var demiyorum ama düşmanlara verilen hasar miktarı etken olabilir. Ama şöyle mantıklı bir biçimde gözden geçirirsek, öldürmek puan getiriyor ise verdiğimiz hasar da getirmelidir.

3- Öldürme sayımızın çok önemli olduğun bahsettik ama öyle her kişinin aynı değerden sayılması pek mantıklı olmuyor. Güçlü bir oyuncu demek daha fazla puan demek. Sonuçta oyunda sıralaması yüksek birini öldürmek demek zor bir şeyi başarmış olmak demektir. Sistem bunun karşılığını adaletli bir biçimde veriyor. Güçlü bir oyuncu öldürmek fazla puan dedim ama ''sizden'' daha güçlü bir oyuncu öldürmek çok daha puan eder.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst