Pubg Best Settings

Oyuncu Semti

Oyuncu Semti
Katılım
31 Eki 2023
Mesajlar
100
Tepki
2
Puan
18
PUBGLogoHeader.jpg


Best Settings
Merhaba, bu konumda sizlere 'nin en iyi ayarlarından bahsedeceğim, iyi okumalar!
, Battle Royale türünde birçok oyunculu nişancı&aksiyon tarzında bir oyundur. Oyun Bluehole Studios firması tarafından geliştirilip yayımlanmıştır. Bir diğer geliştirmede yardım eden firma ise, Corporation firmasıdır. Oyun 2017 yılında piyasaya duyurulup, sürülmüştür. Oyunun platformlarından ve motorundan bahsedecek olursak XboX One, Microsoft Windows platformlarına ev sahibi yaparken, Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılmaktadır. Oyun kısa zaman içinde "The Game Award for Best Multiplayer Game" ödülünü almaya hak kazanmıştır. Oyunun amacı ise şöyledir bir uçaktan atlıyoruz. 100 kişinin bulunduğu bir haritada hayatta kalmaya çalışarak, oyunu kazanmaya çaba göstermekteyiz. Battle Royale tarzı oyunları seviyorsanız, bu oyun tam size göredir. Oyun steam oyun satış platformunda, 69 TL olarak satışa sunulmaktadır. Şimdi asıl temamız olan 'nin en iyi ayarlarından sizlere bahsedeceğiz.
pubg-icin-1000-dolarlik-item-sdn-1.jpg


Oyunun En İyi Ayarları
Şimdi sizlere en iyi ayarlardan bahsedeceğim.
Anti Aliasing: Eşyaların kenarlarını yumuşatır. Bu özelliği aktif ederseniz görüntü daha iyi gözükür fakat performans düşüklüğü yaşanır. Bu seçeneği Orta yapmanızı tavsiye ederim.
Shadows: Gölgeler anlamına gelen bu özellik oyun içerisindeki gölgeleri ayarlar. Bunu en azından Orta yapmanızı tavsiye etmekteyim çünkü, oyuncuların gölgelerini görmemiz bu oyunda çok önemli olabiliyor.
Foliage: Oyundaki yeşil alanların, çimlerin, ağaçların detaylarını ayarlar performansı fazla etkilemez bunun için yükseltebilirsiniz.
View Distance: Çizim uzaklığı anlamına gelen bu seçenek bize uzak yerlerdeki nesneleri, karakterleri görebilmemizi sağlar. Performansı etkiler ama fazla etkilemez bu nedenle yükseltebilirsiniz.
Texture: Doku anlamına gelen bu seçenek nesnelerin, karakterlerin, yüzeyin ve diğer aklınıza gelebilecek neredeyse her şeyin görünüm kalitesini ayarlar. Performansınız açısından Orta seçeneğini tavsiye ederim, Düşük seçeneği çok kötü bir görünümü bizlere sunuyor.
Effects: Efektler anlamına gelen bu özellik alevleri, su detayını, patlama efektlerini bizlere sunmakta. Yüksek ayarı çok güzel bir görüntüyü bizlere sunmaktadır fakat patlamalarda, ateş efektlerinde performansımızı ciddi şekilde düşürmektedir. Bunun için Orta seviyesinde tutmamız daha iyi olur.
uNLVFe3RVmbFsfpwkPg58b.jpg


Kısaca Tavsiyelerim
Sizlere grafik ayarlarının kısaca tanımlarını ve tavsiyelerimi sundum. Bunlar tamamen kendime göredir hem performansınız hem'de oynanabilirlik açısından düzenlediğim bu ayarları aşağıdaki gibi kullanmanızı tercih etmekteyim.
Anti Aliasing - Orta
Shadows - Orta
Foliage - Yüksek
View Distance - Yüksek
Texture - Orta tercih ederim fakat sisteminiz iyiyse Ultra bile yapabilirsiniz.
Effects - Orta tercih ederim fakat sisteminiz iyiyse Ultra bile yapabilirsiniz.
1128693884_preview_k8h2SsI.jpg


Teşekkürler
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst