Pubg Mobile Ayarlar

Oyuncu Semti

Oyuncu Semti
Katılım
31 Eki 2023
Mesajlar
100
Tepki
2
Puan
18
oyun-forumu.png
youtubegaming2560_1440.jpgPUBG MOBİLE AYARLAR

Merhaba sevgili PUBG severler, bugün bizlere çok fazla seçenek sunan ve bu seçeneklerin ne işe yaradığını anlamadığımız Ayarlar kısmından bahsedeceğim. Oyun bizlere birçok alt kategoride ayar sunuyor bunlar; Genel, Grafikler, Kontroller, Araç, Hassasiyet, Toplama, Ses, Hızlı Sohbet ve Dil olarak 9 adet kategori bulunuyor.

GENEL AYARLAR

Adından da anlaşılacağı üzere oyunun genel ayarlarını buradan yapabilirsiniz. Bu bölümde önemli olan yerlerden bir tanesi hesap bağlantı bölümü. Hesabınızı kaybetmemek için kesinlikle kayıt edin. Aşağılara inildiğinde 1. Şahıs Nişancı Bakış Açısı (POV) karşımıza geliyor. Bu değeri 103 e almanız oyununuzu kolaylaştıracaktır. Geniş açılı görmek her ne kadar zor adam öldürmeye neden olsa bile rakiplerinizi önceden görmenizi sağlayacaktır. Kişinin oyun tarzına göre değişkenlik gösteren bu ayar kısmını herkes düzenlemeli.

GRAFİK AYARLARI

Cihazınızın performansına göre bir grafik ayarı seçmek daha mantıklı olacaktır. Cihazınınız eğer iyi bir perfomans sergiliyor ise en üst seviye grafik kullanmak en mantıklı seçenek. Cihazı kötü olanlar için ise vereceğim uyarı grafik ayarını düşük tutarak kare hızı ayarını yüksek tutmaları olacaktır. Kare hızı yüksek olursa pixel bulanıklığı düşük olacaktır. Pixel bulanıklığı ise ani çatışmalarda sizlere dezavantaj sağlayan önemli bir etkendir.

KONTROL AYARLARI

Kişinin oynayış tarzına uygun 3 adet kontrol bulunuyor. En yaygın ve en rahat kullanılan kontrol ayarı olarak 1. seçenek bulunuyor. 1. kontrol ayarını seçmeniz sizlerle uyum sağlamayabilir. Bunun için sol alt kısımda bulunan "Özelleştir" butonu sizler için yardıma geliyor. Özelleştir butonuna bastıktan sonra istediğiniz kontrol ayarına kavuşabilirsiniz.

ARAÇ AYARLARI

Araç ayarları kısmında yine aynı şekilde 3 adet bölüm bulunuyor. Bu 3 bölüm de her farklı oyun oynama türü için birebir. Oyuncuların bu seçenklerden bir tanesini seçerek oyunu kendine göre ayarlama imkanı bolca sunulmuş. Başlarda olmayan yeni özellik geçtiğim aylar da gelmişti. Araç ayarları kısmında Müzik bölümü karşımıza geliyor. Ne yazık ki istediğimiz şarkıyı bu bölümden açamasakda oyunun verdiği birkaç melodiyi dinleme imkanı sunuluyor. Ses karmaşıklığına yol açabileceği için bu ayarı kapatmanızı öneririm.

HASSASİYET AYARLARI

Düşük, Orta, Yüksek ve Özelleştir imkanı sunan hassasiyet ayarları oyunculara çok fazla seçenek sunuyor. Hızlı bir şekilde oyun oynamak istiyorsanız "Yüksek" ayarını seçerek oyununuzu oynayabilirsiniz. Bu ayarların kendinize göre olmadığını düşünüyor iseniz "Özelleştir" bölümünü kullanabilirsiniz. Antrenman sunucusuna girerek burada ayarlarınızı teker teker değiştirebilirsiniz.

TOPLAMA AYARLARI

Yerde bulunan eşyaların hangisini çantanıza koyacağınızdan ne kadar koyabileceğinize kadar seçebileceğiniz bir ayar skalası bulunuyor. Oyunda bomba kullanmak her zaman önemlidir. Bombanın nerede ihtiyaç duyulacağını bilmediğimiz için çantamızda bulundurmak gerekir. Çantamıza almayı unutacağımızdan dolayı "Toplama Ayarları" kısmından gerekli ayarları yaparak çatışmadan sağ çıkmanızı sağlayabilirsiniz.

SES, HIZLI SOHBET ve DİL AYARLARI

Bu 3 ayarın fazla özellikleri yok gibi görülse bile oyun içinde arkadaşlarınız ile iletişimi kolaylaştırabilir. Arkadaşlarınızla sesli bir şekilde oyun oynuyorsanız ses ayarlarını eşit düzeyde tutmanızı öneririm. Bu şekilde sesler birbirinin önünde geçmeyecek ve arkadaşlarınızı duymakta sıkıntı çekmeyeceksiniz. Hızlı Sohbet Ayarları ise fazla kullanmadığımız ayarlar arasında yer alıyor. Bu ayarı yapmanız arkadaşlarınız ile eğlenceli ve komutsal bir oyun geçirmenize olanak sağlayacaktır. Dil seçeneğinde ise işler biraz değişiyor. Türkçe oynadığımız oyunu bazı arkadaşlar İngilizce diline çevirerek oyun kelimelerini daha rahat anlayabiliyor.

PUBG Mobile Ayarlar konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. PUBG Mobile Ayarlarına bir kez bile olsa göz atmanız sizleri öne taşıyacak ve daha iyi bir oyun deneyimi sağlayacaktır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst