Pubg Global Sürüme Bu Hesapla Erişilemez Hatası

Oyuncu Semti

Oyuncu Semti
Katılım
31 Eki 2023
Mesajlar
100
Tepki
2
Puan
18
oyun-forumu.pngnexus2cee_Screenshot_20180316-082920.png
PUBG Global Sürüme Bu Hesapla Erişilemez Hatası

Selam değerli forum üyeleri ve ziyaretçileri!

PUBG 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüş, son zamanların en popüler bilgisayar oyunu. Steam'den 87,00TL ödeyerek satın alınabiliyor. Birçok yayıncı, Youtuber da bu oyunu oynayınca popülerliği hızla arttı. E tabii bu kadar çok oynanınca yapımcıları oyunun mobil versiyonunu da 9 Şubat 2018 tarihinde çıkardı. Bilgisayar sürümü olan bir oyunun mobil versiyonu çıkarıldığında genelde pek iyi bir oyun olmaz. Ancak gariptir ki; bu PUBG Mobile oyunu, PUBG'nin bilgisayar sürümünden bile daha çok sevilmiş gibi görünüyor. Etrafında hiç PUBG Mobile oynamayan var mı? Ben nereye gitsem herkes bu oyunu oynuyor.

PUBG Mobile oynamak isteyenlerin başında son zamanlarda olan bir dert var. Oyunu indirip giriş yapma bölümünden Facebook'u seçtiğinizde "Global sürüme bu hesapla erişilemez. Lütfen Vietnamca sürümle giriş yapın." hatası alınıyor. Evet, anlaşıldığı üzere bizden Vietnamca sürümle giriş yapmamızı istiyor. Aslında bu, Facebook ile giriş yapmakta oluşan bir sorundan kaynaklanıyor. Peki nedir bu Vietnamca sürüm? Elbette PUBG'nin Vietnam için çıkarılmış sürümüdür. Bu sürümü App Store veya Google Play'de kolayca bulabiliyoruz. Ancak indirmeye çalıştığımızda maalesef "Bu öğe ülkenizde kullanılamaz" şeklinde bir hata ile karşılaşıyoruz. Evet, bir öğe veya bir site ülkemizde yasaklıysa aklımıza ilk gelen şeyi deniyoruz: VPN!! :şapka:

Google Play veya App Store'a giriş yapıp bir VPN uygulaması arıyoruz. Uygun bir VPN uygulaması bulup indirdikten sonra uygulamayı açıp Vietnam'a veya ona yakın bir ülkeye bağlanıyoruz. Eğer ki indirdiğiniz VPN uygulamasında Vietnam yok ise bağlanabileceğiniz, Vietnam'a yakın birkaç ülke:

Spoyler: Bağlanabileceğiniz Ülkeler
VPN'e bağlandıktan sonra artık Vietnamca sürümü rahatça indirebiliriz. Fakat bazı arkadaşlar App Store veya Google Play'de bu Vietnamca sürümünün olmadığını söylüyor. Onlar da spoiler içinde verdiğim bağlantıdaki siteden indirebilirler. Türkiye'nin PUBG sürümünü Tecent Games yayınlarken Vietnam sürümünü UNG Games yayınlıyor. Siteye giriş yapıp kendi mağzanızı (App Store, Google Play) seçtikten sonra PUBG Mobile Vietnam'ı indirmemiz adına kendi mağzamıza yönlendiriyor. Önceki deneyişimizde bize "Bu öğe ülkenizde kullanılamaz" hatası almıştık. Ancak bu kez VPN ile denediğimiz için bu hatayı almamamız gerekiyor. Eğer hâla aynı hatayı alıyorsanız VPN uygulamasından farklı bir ülkeye bağlanabilirsiniz. Yine düzelmediyse de VPN uygulamanızı değiştirebilirsiniz. PUBG Mobile Vietnam sürümünü indirdikten sonra (Yaklaşık 1.5GB civarında) uygulamayı açıyoruz ve bizi UNG Games yazılı bir ekran karşılıyor. Bu da demek oluyor ki Vietnam sürümüne hoşgeldik :D Bizden istenen de Vietnamca sürümle bağlanmamızdı ve bağlandık. Türkçe sürümünde çalışmayan "Facebook ile bağlan" seçeneğine Vietnamca sürümde deniyoruz ve bu kez çalışıyor. Tek sorun maalesef menü Türkçe olmuyor, İngilizce olarak kalıyor. Artık dilediğinizce PUBG Mobile oynayabilirsiniz! Yalnız tüm bu işlemleri yaptıktan sonra VPN uygulamasını da silin ki insanlar yasaklı sitelere girdiğinizi düşünmesin. :yıkıl:

Umarım "Global sürüme bu hesapla erişilemez" hatasını çözebilmişizdir. İyi forumlar!
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst